Ліга Європи - це міжнародний футбольнийтурнір, який проводиться щороку між клубами з європейських країн. Це другий за престижністю турнір після Ліги Чемпіонів, який з'явився тільки в 2009 році, замінивши Кубок УЄФА. Причиною цього став формат турніру, який до цього представляв виключно плей-офф на виліт. З 2009 року в рамках Ліги Європи стало проводитися розподіл на групи, після яких слід розіграш плей-офф. Хто ж вигравав цей відносно молодий турнір? Всього було проведено вісім розіграшів, а дев'ятий зараз знаходиться в процесі. У цій статті ви дізнаєтеся, якими були переможці Ліги Європи протягом останніх восьми років.

2009 рік - «Шахтар»

переможці ліги європи

Переможці Ліги Європи за цей час були з самихрізних країн, але першим став український клуб. У фінал першого розіграшу Ліги Європи потрапили донецький «Шахтар» і бременський «Вердер». Обидва клуби потрапили в Лігу Європи після того, як зайняли треті місця в своїх групах в Лізі Чемпіонів. Вже на 25-й хвилині Луїс Адріано відкрив рахунок, вивівши українців вперед, але досить швидко Налдо зрівняв рахунок. І тільки в доданий час Жадсон вирішив результат на користь «Шахтаря».

2010 рік - «Атлетіко»

У наступному році мадридський «Атлетіко», якийвиявився слабшим «Челсі» і «Порту» в лігочемпіонський групі, зустрівся у фіналі з «Фулхемом», який вийшов з другого місця зі своєї групи, поступившись тільки італійській «Ромі». Сюжет матчу був точно таким же, як і в минулому році. Дієго Форлан відкрив рахунок на 32 хвилині, а через п'ять хвилин Девіс його зрівняв. І тільки в доданий час Форлан оформив дубль, принісши своєму клубу перемогу. Як бачите, перші переможці Ліги Європи визначилися за однаковим сценарієм. Але далі все стало трохи більш різноманітно.

2011 рік - «Порту»

Третій фінал став першим, в якому взялиучасть представники однієї і тієї ж країни. Португальська «Брага» не змогла поборотися в Лізі Чемпіонів, але вийшла в фінал Ліги Європи, де на неї чекав «Порту». У дуже напруженому матчі «Порту» здобув перемогу з мінімальним рахунком 1: 0 завдяки голу Радамеля Фалькао. Ліга Європи УЄФА почала набирати обертів і поступово ставати все більш цікавою.

2012 рік - «Атлетіко»

ліга європи уєфа

У 2012 році Ліга Європи УЄФА обзавелася першимповторним тріумфатором. Мадридський «Атлетіко» розгромив у фіналі інший іспанський клуб «Атлетик» з рахунком 3: 0. Два голи забив все той же Фалькао, який в минулому році приніс перемогу «Порту», ​​а третій оформив бразилець Дієго.

2013 рік - «Челсі»

У 2013 році цей турнір вперше вигравЛондонський клуб «Челсі». Англія в останні роки стала втрачати позиції на європейській арені, тому дана перемога над португальською «Бенфікою» стала дуже важливою. Фернандо Торрес забив перший гол, на який пішов швидкий відповідь Оскара Кардосо, а коли все вже готувалися до доданому часу, Іванович вирвав перемогу для «Челсі».

футбол іспанія севилья

2014-2016 роки - «Севілья»

На сьогоднішній день країна, за якою значитьсянайсильніший в Європі футбол, - Іспанія. «Севілья» - це клуб, який є одним з найяскравіших підтверджень цього. Справа в тому, що три останні роки «Севілья» вигравала Лігу Європи, не дозволяючи нікому забрати у неї титул.

У 2014 році в фінал знову пробилася португальська«Бенфіка», але їй знову не пощастило. Матч був неймовірно напружений, і в основний час не було забито жодного гола. У доданий час переможця також не було виявлено, і тільки в серії пенальті «Севілья» змогла здолати португальського противника, завоювавши свій перший трофей.

У 2015 році в фіналі іспанський клуб зустрівся зще одним українським клубом, «Дніпром», який хотів повторити історію «Шахтаря». І вже на сьомій хвилині українці повели в рахунку завдяки голу Калинича, але ще в першому таймі голи Гжегожа Крихов'як і Карлоса Баккі дозволили «Севільї» вирватися вперед. Однак під завісу першого тайму Ротан зрівняв рахунок, і другий тайм починався фактично з чистого аркуша. Своїм шансом скористався Бакка, який встановив підсумковий рахунок на табло - 3: 2 на користь іспанського клубу, який завоював трофей вдруге поспіль.

челсі англия

Ну а в 2016 році в фіналі «Севільї» попався щеміцніший противник, англійський «Ліверпуль». І знову початок був багатообіцяючим, коли Старрідж відкрив рахунок в матчі. Перший тайм закінчився перевагою «Ліверпуля», але в другій половині все змінилося. Гол Гамейро і дубль Коке принесли «Севільї» третій кубок поспіль. Однак сміливо можна сказати, що в цьому році переможці Ліги Європи будуть іншими, так як «Севілья» брала участь в розіграші Ліги Чемпіонів і дійшла до плей-офф, де програла англійському «Лестеру» в 1/8 фіналу.